3. Jirayr Ohanyan Çakır Turnuvası - Spor
21 Temmuz 2019 - Հակական տոմար - Տարի : 4511 / Ամիս : Հրոտից / Օր : Գրգոռ / Ժամ : Խաւարակ

Spor :

13 Aralık 2012  

3. Jirayr Ohanyan Çakır Turnuvası

 3. Jirayr Ohanyan Çakır Turnuvası 3. Jirayr Ohanyan Çakır Turnuvası

Şişli Spor Kulübü’nün, TR satranç Federasyonu İstanbul İl Temsilciliği’nin desteği ile düzenlediği 3. Jirayr Ohanyan Çakır Turnuvası 08-09 Aralık 2012 tarihleri arasında Pangaltı RAMADA Hotel’de gerçekleşti. İstanbul İl temsilcisi Sn. Sait Rıza ÖNEY’in de hazır bulunduğu açılış töreninde, Jirayr Ohanyan Çakır’ın torunu Arianna Ohanyan Çakır ilk gongu çaldı, oğlu Majak Ohanyan Çakır ise ilk hamleyi yaptı.

2 gün boyunca, tam da beklendiği gibi kıran kırana karşılaşmalara sahne olan turnuvamızın kapanış töreninde ise TR Satranç Federasyonu Danışmanı Sn. Özgür SOLAKOĞLU, TSF İstanbul İl Temsilcisi Sn. Sait Rıza ÖNEY, Şişli İlçesi Eski Belediye Başkanlarından Sn. Cüneyt AKGÜN ve Jirayr Ohanyan Çakır’ın 3 çocuğu ile birlikte cemaatimizin tanıdık simaları hazır bulundular.

Turnuvanın en ağır yükünü sırtlayan hakemlere günün anısına birer armağan takdim ettikten sonra ŞSK Başkanı Karun Kovan törende hazır bulunan Sn. Özgür SOLAKOĞLU ve Sn. Cüneyt AKGÜN teşekkür edip minik birer hatıra plaketi sundu.

Daha önce açıklamış olduğumuz gibi toplamda 5.250 TL para ödülü ve madalaya ve kupaların takdimine geçildi.

Kazanan Ödülü takdim eden

12 yaş ve altı B Grubu 3. Ferit Batur ALTIN Sarven Çakmak (Turnuvanın mimarı)

2. Emir GÜLER Aret Arslanyan

1. Ahmet Ata YILMAZ Rupen ASADUR (Hoca)

16 yaş ve altı B Grubu 3. Armağan ŞENCAN Hariton Muratoğlu (JOC’ın damadı)

2. Levent Erinç SÖZBİR Sayat TUĞLACI (Hoca)

1. Arsen DEMİROĞLU Dr. Toros ALCAL (Tıbrevank Okulu öğrencisi’ne ödülü Tıbrevank Okulu vakfının başkanı tarafından ödül verilmesi çok anlamlıydı)

A Grubu 3. Yağız EDEN -

2. Melih Kaan CAN Talin NAYİR

1. Anıl CENGİZ Roy MADĞAŞYAN

Kadınlar B Grubu 3. Zehra YILDIRIM Alen TEKBIÇAK (ŞSK 2. Başkanı)

2. Lara BAŞPINAR Sarkis KÜLEGEÇ

1. Çağıl Irmak ARDA Linda ÇAKIR (JOC’ın kızı Kadınlar TR şampiyonu)

Genel B Grubu 5. Aykun GÜLER Diana ALTUN (ŞSK Yönetici)

4. Deniz FIRAT Harutyun Hançer

3. İzge BAYBURT Haygaram KARASU (ŞSK eski başkanı)

2. Sinan SAYAN Nışan KARA

1. Efe KALYONCU Özgür SOLAKOĞLU

A Grubu 5. Şiar YARAN Meline KOVAN (ŞSK Yönetici)

4. Armen Grigoriev Sİnair YILDIZ

3. Mehmet Erdem KAYAR Jilda MURATOĞLU (JOC’ın kızı) &

Etesya TIRTIR

2. Can ERTAN Majak Ohanyan ÇAKIR & Sait Rıza ÖNEY

1. Umut ATAKİŞİ Cüneyt AKGÜN

Kişilerin Jirayr Ohanyan Çakır ile ilgili anılarını paylaştıkları ve bunu yaparken onu adeta yeniden yaşadığımız eski Başkanımızın adını bu turnuva ile anmaya devam etmeyi arzu ediyoruz. 4. Jirayr Ohanyan Çakır Turnuvasında görüşmek dileğiyle….



Bu haber ..... kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+