Suriye Hükümeti, Halep’te Ermenilerin de yoğun yaşadığı sokak ve mahalleleri isyancılardan tamamıyla temizledi - Gündem
18 Kasım 2019 - Հակական տոմար - Տարի : 4512 / Ամիս : Տրե / Օր : Մասիս / Ժամ : Ճառագայթեալ

Gündem :

29 Ekim 2012  

Suriye Hükümeti, Halep’te Ermenilerin de yoğun yaşadığı sokak ve mahalleleri isyancılardan tamamıyla temizledi

Suriye Hükümeti, Halep’te Ermenilerin de yoğun yaşadığı sokak ve mahalleleri isyancılardan tamamıyla temizledi Suriye Hükümeti, Halep’te Ermenilerin de yoğun yaşadığı sokak ve mahalleleri isyancılardan tamamıyla temizledi

Geceyarısı Müslümanların Kurban Bayramı günlerinde askeri otoriteler tarafından tek yanlı ateşkes ilan yürürlüğe girmeden, Suriye Hükümet güçleri Az- Zuhur Sokağı ve Halep Ermeni sakinlerinin yoğun bulunduğu As-Siria mahallesini isyancılardan tamamıyla temizledi.

Suriye Devlet Ajansı SANA’nın verdiği bilgiye göre; Hükümet güçleri daha önce teröristlece kaçırılan birkaç yurtaşı da kurtardılar. Kent sakinleri Suriye Ordu birliklerini coşkuyla karşıladılar.

At Tananir Meydanı yakınındaki Tarık İbn-Ziyad Kent Parkı yakınında Al-Aşrafia, As-Salehin, As-Suhur mahallelerinde Suriye Ordu birliklerinin gerçekleştirdiği özel operasyonlar esnasında onlarca terörist etkisizleştirildi.

Hükümet güçleri Khan Al-Asad mahallesinde isyancılara ait üsler üzerine taaruz etti, buradaki araç ve motosikletleri imha etti.

Halep vilayeti Kafr Naha ve Orm Kubra mahallerinde güvenlik güçleri teröristleri ve onlara ait araç ve 4 motosikleti imha ettiler.Bu haber ..... kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+