Ermeni geleneksel partileri Beyrut ve İstanbul’un kardeş kent ilan edilmesini kınadılar - Gündem
20 Şubat 2019 - Հակական տոմար - Տարի : 4511 / Ամիս : Մեհեկան / Օր : Արագած / Ժամ : Զօրացեալ

Gündem :

25 Kasım 2011  

Ermeni geleneksel partileri Beyrut ve İstanbul’un kardeş kent ilan edilmesini kınadılar

Ermeni geleneksel partileri Beyrut ve İstanbul’un kardeş kent ilan edilmesini kınadılar Ermeni geleneksel partileri Beyrut ve İstanbul’un kardeş kent ilan edilmesini kınadılar

Geleneksel üç Ermeni partisi Sosya Demokrat Hınçak Partisi, Ermeni Devrimci Federasyonu-Daşnaksutyun ve Demokratik Liberal Parti-Ramkavar Beyrut ve İstanbul’un kardeş kent ilan edilmesine ilişkin anlaşmayı kınadılar. Anlaşma Beyrut Belediye Meclisi ve kenti ziyaret eden Türk heyet arasında imzalanmıştı.

23 Kasım’da 3 Ermeni geleneksel partisi ortak bir basın bildirisi yayımladılar. Bildiride şunlar ifade edilmekte:

«Üç Ermeni partisi Beyrut Belediye Meclisinin bu girişimini sert bir şekilde kınamaktadır; buna göre bölgede ve özellikle Lübnan’da 400 yıl sürekli afetler işleyen ve bunların yarttığı felaketlere sebebiyet veren Osmanlı İmparatorluğu başkenti İstanbul, Şehitler Meydanına sahip Beyrut’un kardeş kentine dönüşecektir. Beyrut Şehitler Meydanında Türklerin ataları, yani Osmanlı İmparatorluğu yöneticileri eliyle Lübnan aydınları ve üst düzey şahsiyetler idam sehpasına çıkarılmıştır.

Bugün Türkiye’nin, atalarının işlediği cürüm sebebiyle Lübnan’dan özür dilemesini ve Türklerin Şehitler Anıtına çelenk koymasını talep etmek yerine, Türkleri Lübnan ve Beyrut’a davet ediyorlar, onlarla Beyrut ve İstanbul’un kardeş kent ilanına ilişkin anlaşma imzalanıyor.

Nerede kaldı salt değer olarak insana yönelik saygı, onun hatırasına saygı, özellikle de o insan ülkesi ve onurunu savunmak için şehit olmuşsa.»

http://news.am/tur/news/83126.htmlBu haber ..... kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Çok Okunan Haberler

  • Bugün
  • Bu Hafta
  • Bu Ay

Anket Tüm Anketler

+