Ermenistan Savunma Bakanlığı: Her bir Ermeni askerin ölümüne yanıt ölçüsüz olacak - Gündem
16 Haziran 2019 - Հակական տոմար - Տարի : 4511 / Ամիս : Մարգաց / Օր : Մանի / Ժամ : Երկրատես

Gündem :

22 Kasım 2011  

Ermenistan Savunma Bakanlığı: Her bir Ermeni askerin ölümüne yanıt ölçüsüz olacak

Ermenistan Savunma Bakanlığı: Her bir Ermeni askerin ölümüne yanıt ölçüsüz olacak Ermenistan Savunma Bakanlığı: Her bir Ermeni askerin ölümüne yanıt ölçüsüz olacak

Her bir Ermeni askerin ölümüne yanıt ölçüsüz olacak. Açıklama Azerbaycan’lı keskin nişancı ateşi sonucu 2 Ermeni askerin şehit olması sonrasında Ermenistan Savunma Bakanlığı basın sekreteri Davit Karapetyan’dan geldi.

Son 2 gün içinde Dağlık Karabağ Cumhuriyetinden (DKC), Azerbaycan tarafından açılan ateş sonucu iki askerin ölümüne ilişkin bilgi geldi. DKC Savunma Ordusu önceki gün, devre asker 19 yaşındaki Armen oğlu Aren Simonyan’ın, pazar günü ise Savunma Ordusu devre askeri 19 yaşındaki Armen oğlu Mihran Margaryan’ın hayatını kaybettiğini bildirdi.

Savunma Bakanlığından yapılan açıklamada şunlar vurgulanmakta: «Son günler esnasında sonucunda iki Ermeni askerin şehit olduğu Azerbaycan Silahlı Kuvvetlerinin hain işlemleri, Azerbaycan tarafının daha önceki maceralarından ders almadığı ve kendi askerlerinin güvenliği hakkında bile düşünmediğini gösteriyor.

Azerbaycan askeri-siyasi yönetimi kendi askerlerinin hayatına ilişkin düşünmediğinden, Azerbaycan yurttaşlarına, daha önce olduğu gibi şimdi de her bir Ermeni askerin hayatı için yanıtın ölçüsüz olacağını, Artsakh (Karabağ) Savunma Ordusunun ölçüsüz yanıtının nicel göstergelerinin Azerbaycan Silahlı Kuvvetlerinin sorumsuz komutanlığınca çok iyi bilinmekte olduğunu, doğrudan hatırlatmaya mecburuz .»


http://news.am/tur/news/82659.htmlBu haber ..... kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Çok Okunan Haberler

Anket Tüm Anketler

+