Ermenistan dan Van a 111 çadır - Gündem
21 Temmuz 2019 - Հակական տոմար - Տարի : 4511 / Ամիս : Հրոտից / Օր : Գրգոռ / Ժամ : Խաւարակ

Gündem :

28 Ekim 2011  

Ermenistan dan Van a 111 çadır

Ermenistan dan Van a 111 çadır Ermenistan, Birleşik Arap Emirlikleri ve Cezayir ile Rusya dan deprem yaşanan Van a yardım için gelen uçaklar Erzurum Havalimanı na indi. Ermenistan’dan gelen uçakta 111 çadır var.

Ermenistan, Birleşik Arap Emirlikleri ve Cezayir ile Rusya`dan deprem yaşanan Van’a yardım için gelen uçaklar Erzurum Havalimanı’na indi. Ermenistan’dan gelen uçakta 111 çadır var.

Van`daki depremzedeler için Ermenistan Acil Durumlar Bakanlığı`ndan gönderilen ve içerisinde battaniye, yatak ve nevresim takımlarının bulunduğu yardım uçağı 4 kişilik ekiple Erzurum`a eldi.

İl Kriz Merkezi ile Devlet Hava Meydan İşletmesi Erzurum Başmüdürlüğü yetkilileri tarafından karşılanan ekipte bulunan Ermenistan Afet Durumlar Bakanlığı Kurtarma Servis Yardımcısı Direktörü Kostandyan Gagik, Türkiye`ye geçmiş olsun dileğinde bulunarak, depremin hemen ardından Ermenistan hükümetinin Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile yardım konusunda görüşme yaptığını söyledi.

Ermenistan hükümeti tarafından gönderilen yardımları getirdiklerini anımsatan Gagik, ``4, 6, 40 ve 60 kişilik 111 çadır, 4 bin 345 battaniye, 36 şişme yatak, 6 bin nevresim, 474 uyku tulumu getirdik`` dedi.Bu haber ..... kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Çok Okunan Haberler

Anket Tüm Anketler

+