Gündem : Karabağ Ombudsmanı, Avrupa Parlamentosu`nda Temaslarda Bulundu
                 
Այսոր ըստ հին հակական տոմարի        
Տարի : 4509 Ամիս : Մեհեկան Օր : Արագած Ժամ : Հոթապեալ          
Gündem

Karabağ Ombudsmanı, Avrupa Parlamentosu`nda Temaslarda Bulundu

16.02.2017

Karabağ Ombudsmanı, Avrupa Parlamentosu`nda Temaslarda Bulundu

Artsakh Cumhuriyeti Ombudsmanı Ruben Melikyan, Avrupa Parlamentosu`nda bulunduğu temaslar sırasında, Nisan 2016`da yaşanan Karabağ savaşında Azerbaycan`ın işlediği savaş suçları hakkındaki raporunu sundu.

 

ile Strasburg`ta bulunan Avrupa Parlamentosu`nda Parlamenter Frank Engel ortak basın toplantısına katılan Melikyan, kendi görevinin insan hakları ile bağlı olduğundan siyasi konulara değinmediğini vurguladı.

 

Artsakh Ombudsmanı, "İnsan hakları konusunu, tanınmamış bir devletin bakış açısından tanıtacağım. Ülkenin tanınmamış olması, buradaki insanların, kendi haklarını kullanmaktan yoksun bırakılacağı anlamına gelmiyor. Onların haklarına saygı duyulmalı. Bugün biz, Avrupa Parlamentosu`nda birçok verimli görüşme ve konuşmalar yaptık." şeklinde konuştu.

 

Melikyan, özellikle dört günlük savaş sırasında insan haklarının sistemli bir şekilde ihlal edildiğine vurgu yaptı. Ombudsman, "Azerbaycan`ın eline geçen Dağlık Karabağ sakinlerinin yüzde 90`ı, işkencelere tabi tutuldu veya öldürüldü. Bunlar, Azerbaycan`ın tüm saldırı yönalarında yaşandı" diye söyleyerek, bütün bunlar hakkında Ermeni tarafının elinde kanıtların mevcut olduğuna dikkat çekti.

 

Bu durumun, Avrupa`da de endişe yaratması gerektiğini ifade eden Melikyan, "Burada Avrupa`nın kaılması gerekiyor. Ben, resmi veya dolaysız müdahaleden bahsetmiyorum. Fakat, örneğin insan hakları koruyucuları ve bu alandaki diğer yetkililer seviyesinde olabilir. Biz, insan haklarının korunması alanında çalışan kurumların müdahalesine ihtiyaç duyuyoruz, çünkü bu eksiklik, suç işleyenlerde bu suçlarla hiç ilgilenenlerin olmadığı izlenimini yaratabilir" diyerek sözünü sonlandırdı.

 

Ermeni Haber 

 

 

Bu yazı "16" defa okundu.

Arkadaşına Gönder  Hata Bildir  Sayfayı Yazdır
Diğer Haberler
İstatistik

18
Yaşındayız

Haber Sayısı : 25.207


Yazarlarımız
Այլեւայլ

Ամանորեան Ճաշատեսակներ

Մեսրոպ Հայունի

Յիսուս Քրիստոսի Անունո՛վ Եւ Դաւանութեա՜մբ…

Anonim

Litürji ve Müzik


http:www.100yil100gercek.com

Hava DurumuYıldız Falı

Kitap Köşesi
www.bolsohays.com
Yayın İlkeleri | Künye | Copyright © 2017 www.bolsohays.com

Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.