​Yerevan`daki ``Chinar`` restoranı dünyanın en iyi etnik restoranları listesinde - Gündem
17 Ocak 2019 - Հակական տոմար - Տարի : 4511 / Ամիս : Արաց / Օր : Ասակ / Ժամ : Շանթակող

Gündem :

12 Ocak 2018  

​Yerevan`daki ``Chinar`` restoranı dünyanın en iyi etnik restoranları listesinde

​Yerevan`daki ``Chinar`` restoranı dünyanın en iyi etnik restoranları listesinde ​Yerevan`daki ``Chinar`` restoranı dünyanın en iyi etnik restoranları listesinde
Yerevan'daki ''Chinar'' restoranı dünyanın ulusal mutfaklarını temsil eden en iyi 10 etnik restoranı sıralamasında birinci sırada yer aldı. Sıralama, Rus kaynaklı '' Velikiy Mir'' gazetesi tarafından hazırlandı.

Gazete, ''Chinar''ı şöyle anlatıyor:
''Ermenistan ile Güney Kafkasyan'ın mükemmel mutfak sanatını sunan bir restoran. Güneşli Ermenistan'ın parlak renkleri uzktan dikkatinizi çekecek. Restoran'da inanılmaz lezzetli yemekler deneyebilirsiz. Burada Ermeni yemeklerini satıldığı küçük bir masa da bulabilirsiniz''.

'' Chinar'' restoranı yanısıra listede Bükreş'teki '' Hungarikum Bisztro'', İstanbul'un ''Küçükoğlu Barbecue Restaurant'', Tokyo ''Ise Sueyoshi'', New York ''Gramercy Tavern'', Roma ''Pane e Salame'', Paris'teki ''Bateau le Calife'' Moskova'daki ''Pushkin Cafe'', Londra'nın ''Golden Chippy'' ve Tiflis'teki ''Old city Wall'' restoranları yer aldı.Bu haber er.....r kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+