Fransa Cumhurbaşkanı Adayı Macron`dan Karabağ Vaadi - Gündem
25 Mayıs 2018 - Հակական տոմար - Տարի : 4510 / Ամիս : Մարերի / Օր : Ցրօն / Ժամ : Առաւօտ

Gündem :

21 Nisan 2017  

Fransa Cumhurbaşkanı Adayı Macron`dan Karabağ Vaadi

Fransa Cumhurbaşkanı Adayı Macron`dan Karabağ Vaadi Fransa Cumhurbaşkanı Adayı Macron`dan Karabağ Vaadi
Fransa Cumhurbaşkanı adayı Emmanuel Macron, Cumhurbaşkanı olarak seçilmesi durumunda Dağlık Karabağ çatışmasının normalleştirilmesi yönündeki çabalarına devam edeceğini açıkladı.

Macron, "Fransa, Rusya ve ABD ile beraber Minsk Grubu eşbaşkanıdır. Fransa, Karabağ konusunda uluslararası hukuk kapsamında bir çözüm bulmaya çalışıyor. İşte bu kapsamda da (Dağlık Karabağ'ın) tanınma konusu meydana geliyor. Ulkemiz bu konuda kendi rolünü tamamen yerine getirmeli."

Macron'a göre, 2014 tarihinde Paris'te yapılan zirveden sonra Karabağ konusunda herhangi bir ilerleme kaydedilmedi. Macron, hem toprak bütünlüğü ilkesinin, hem halkların kendi kaderini tayın hakkının yerine getirebilecek bir çözüm bulma yönünde çabalarına devam etmek istediğini belirtti. Fransa Cumhurbaşkanı adayı, "Yolumuz gerçekten zor olacak, fakat biz ileriye doğru hareket etmeliyiz" yorumunu yaptı.

Fransa Cumhurbaşkanı seçimleri, 23 Nisan 2017 tarihinde gerçekleştirilecek. Adaylardan birisinin, oyların yarısından fazlasını kazanmadığı takdirde 7 Mayıs'ta ikinci turu yapılacak.Bu haber Er.....r kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+